Haberler

Ahmet Özhan Gönülleri Fethetti

16.01.2015 10:45:00

Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde gerçekleşen Yusuf Nalkesen Şarkıları Ahmet Özhan Konseri’ne İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. Türk Sanat Müziğinin değerli sanatçısı Ahmet Özhan, İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu saz sanatçıları eşliğinde muhteşem bir konser sundu. Özhan, tamamı Yusuf Nalkesen şarkılarından oluşan repertuvarıyla solunu dolduran yaklaşık 600 kişiye unutulmaz bir sanat akşamı yaşattı.

Özel Ege Lisesi ve Eraslan Vakfı’nın sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği konsere, Yusuf Nalkesen’in eşi ve diğer aile bireyleri de katıldı. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı gecede son 50 yıla damgasını vurmuş birbirinden güzel eserler seslendirildi.

Ahmet Özhan ilk kez konser verdiği kültür merkezimizi sanat camiası açısından önemli bir kazanç olarak değerlendirirken, sanata ve sanatçıya verdikleri destek için Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilci Yansı Eralan’a ve Eraslan Ailesine teşekkür etti.

Yıllardan bu yana Devlet Korosu ile yürüttüğümüz çalışmaların en güzel örneklerinden biri olan konserde bizi yalnız bırakmayan velilerimize, jüri üyelerimize, emekli öğretmenlerimize, misafirlerimize ve İzmirlilere teşekkür ederiz. Konserin sonunda Özel Ege Lisesi Müdürü Aylin Musluoğlu, Solist Ahmet Özhan’a, Devlet Korosu Şefi Erhan Parlat’a ve Yusuf Nalkesen’in oğlu Süleyman Nalkesen’e çiçek takdim ederek, okulumuz adına teşekkürlerimizi sundu.