Haberler

Eraslan Vakfının Katkılarıyla Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy Anıldı

28.03.2016 17:34:00

İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci, İstiklâl Marşı’nın kabulünün ise 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında anlamlı bir konser verdi. Özel Ege Lisesi ve Eraslan Vakfının ev sahipliğinde gerçekleşen konserin ilk bölümünde koro sanatseverlerin karşısına çıkarken, ikinci bölümde Solist Ümit Yazıcı sahne aldı.

 

Program çerçevesinde, İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından verilen “İstiklâl Marşının Kabulü, Çanakkale Şehitlerini ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Konseri” Özel Ege Lisesi Yüksel Eraslan Kültür Merkezinde gerçekleşti. Konsere Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Eğitim Yöneticileri, öğretmenler, çalışanlar, aileleri ve veliler katıldı. Açılışta seyircilerle birlikte İstiklal Marşı’nı söyleyen koro, birbirinden değerli eserleri seslendirerek bir sanat gösterisi sundu. Ardından Solist Ümit Yazıcı sahne aldı ve yüzyılın İstiklâl Şairi Mehmet Akif Ersoy’un güftelerinden oluşan eserleri seslendirdi.

 

Eraslan Vakfı olarak başta Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun müdürlüğü olmak üzere bu güzel sanat akşamı için tüm ses ve saz sanatçılarına teşekkür ederiz.