Haberler

Özel Egeli Ressamlar Ege Bölgesi Sanayi Odası Sergi Salonu’nda

17.02.2016 16:08:00

 

Eraslan Vakfının katkılarıyla Özel Ege Lisesi öğrencileri tarafından Genç KİTVAK etkinlikleri kapsamında hazırlanan Resim ve Seramik Sergisi’nin ikinci ayağı Ege Bölgesi Sanayi Odası Sergi Salonunda izlenime sunuldu.

 

Özel Ege Lisesi, öğrencilerinin akademik ve sosyal açıdan donanımlı bireyler olarak yetişmesi kadar onların topluma yararlı bireyler olarak da yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği etkinlikler öğrenci ve velilerden büyük ilgi görüyor.

 

Öğrenciler tarafından EBSO açılışı yapılan “Özel Ege Lisesi Öğrencilerinin Resim ve Seramik Sergisi İzmir’i Geziyor” temalı sergide;  Özel Ege Lisesi Kurucu Temsilcisi Yansı Eraslan, Eraslan Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Eraslan, KİTVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Soncul, KİTVAK Yönetim Kurulu Üyesi İklil Ulueren, Özel Ege Lisesi eğitim yöneticileri, öğrenci ve öğretmenleri ile veliler hazır bulundu.

 

Özel Ege Lisesi Görsel Sanatlar Bölümü öğretmenlerinin rehberliğinde, öğrencilerin hazırladıkları resim ve seramik sergisi 2016 yılı içinde İzmir’in farklı kültür merkezlerinde izlenime sunulacak. Sergilerden elde edilen tüm gelir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi  içinde yapımı devam etmekte olan KİTVAK Hasta ve Hasta Yakınları Konuk Evinin tamamlanmasına yardımcı olmak amacıyla Kemik İliği Transplantasyon ve  Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfına  (KİTVAK) bağışlanacak. Özel Ege Lisesi Görsel Sanatlar Bölümü öğretmenlerinin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan sergi 16-24 Şubat 2016 tarihleri arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası Sergi Salonunda gezilebilecek.

 

Sergi açılışında mini resitaller sunan Genç KİTVAK’lı Özel Ege Lisesi öğrencileri Elif Ceren Yağan (Yan Flüt),  Kaan ARAPOĞLU (Gitar), Yiğit Eren (Ney), Tülay Çolakoğlu (Solist), Özgür Seyyah Emre (Gitar), Yaren Bozar (Keman) birbirinden güzel eserler seslendirdi. Genç sanatçılarımızı verdikleri müzik ziyafeti için tebrik ederiz.

 

Özel Ege Lisesi Öğrencilerinin Resim ve Seramik Sergisi İzmir’i Geziyor” temalı serginin gerçekleşmesini mümkün kılan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar, velilerimize verdikleri destek için teşekkür ederiz.